0850 303 74 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bio Horizons Dental Implant

19 Nisan 2019
4 kez görüntülendi
Bio Horizons Dental Implant

Dental implant ve protezler, kısmen veya tamamen kaybedilmiş dişlerin gerek estetik gerek ise fonksiyonel kaygılar sebebiyle yenilenmesini amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Dental implant uygulaması kapsamında; kaybedilen diş kökünün görevini üstlenmek üzere platinyum vidaların damağa sabitlenmesi ve ardından hastaya uygun hazırlanan protez dişlerin bu vidalar oturtulması şeklinde gerçekleşir. Teşhis, tanı ve tedavi sürecinin uzman diş hekimleri tarafından yürütülmesini gerektiren hassas operasyonlardır.

Bio Horizons İmplant Açıklaması

BioHorizons ABD merkezli bir dental implant firmasıdır. 1997 yılından bu yana dental implant sektöründe çalışmalar yürüten markanın pek çok patentlenmiş çalışması bulunmaktadır. Kurulduğu yıldan bu yana global seviyede hizmet ve satış politikaları geliştiren firmanın 90’dan fazla ülkede pazar payı bulunmaktadır. En aktif olarak tercih edildiği ülkeler ABD ve çeşitli Avrupa ülkeleridir. Üretmekte olduğu dental implant sistemleri tüm kıtalarda diş hekimleri tarafından güvenle uygulanmaktadır.

Bio Horizons İmplant Özellikleri

BioHorizons firmasının bugüne kadar geliştirdiği tüm teknolojiler arasında en yaygın kullanılan ve en çok takdir göreni hiç şüphesiz Laser-Lok® olacaktır. Kısaca bahsetmek gerekirse Laser-Lok® implantların üretiminde kullanılan bir teknik. Bu teknik titanyumdan üretilen implantların dış yüzeylerinde belirli ölçülerde mikro kanallar oluşmasına sebep oluyor. Implantın kemiğe yerleştirilmesini takip eden süreçte bu mikro kanallar organik yumuşak ve sert doku ile etkileşimi kolaylaştırıyor. Peki bu durumun hasta açısından avantajları neler?

  • Organik doku ile implant arasındaki kaynaşmanın hızlanması sebebiyle iyileşme süreci gözle görülür derecede kısalmıştır.
  • Standart yöntemlerde 2mm civarında bir ortalamaya sahip olan kemik dokusundaki kayıp, Laser-Lok® yöntemi ile üretilen implantlarda 0,6mm gibi bir ortalama değer sergilemiştir.
  • Uzun dönem testlerinde kemik ile yapay doku arasındaki uyumun yıllarca eksilme göstermeden korunduğunu kanıtlamıştır.

            Laser-Lok® gibi pek çok yenilikçi teknolojiyi dental implant sektörüne kazandıran BioHorizons firmasının bir diğer büyük artısı da ürünlerinin tamamına ömür boyu garanti sağlıyor olması. Ürünlerinde bugüne kadar bir iade talebiyle karşılaşmadıklarını belirten BioHorizons, böyle bir durumun yaşanması durumunda da gerekeni yapacaklarına dair sözlerini yineliyorlar.

            Dental implantlar aracılığıyla yenilenen protez dişler, doğal insan dişinin bütün fonksiyonlarını yerine getirebildiği gibi, sağlam bir ürün kullanıldığı zaman doğal dişe kıyasla çok daha dayanıklı olurlar. Dolayısıyla dental implant yapımında kullanılacak dental implant markaları dikkatle seçilmelidir. Biz de sizlere en güvenli ve kaliteli hizmeti verebilmek adına dünyanın en iyi dental implant markalarıyla çalışıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder

İmplant İletişim Tel Hattı

İmplant Whatsapp Hattı

İmplant Randevu