0850 303 74 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dentaurum Dental Implant

19 Nisan 2019
3 kez görüntülendi
Dentaurum Dental Implant

Dental implant ve protezler, kısmen veya tamamen kaybedilmiş dişlerin gerek estetik gerek ise fonksiyonel kaygılar sebebiyle yenilenmesini amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Dental implant uygulaması kapsamında; kaybedilen diş kökünün görevini üstlenmek üzere platinyum vidaların damağa sabitlenmesi ve ardından hastaya uygun hazırlanan protez dişlerin bu vidalar oturtulması şeklinde gerçekleşir. Teşhis, tanı ve tedavi sürecinin uzman diş hekimleri tarafından yürütülmesini gerektiren hassas operasyonlardır.

            Dental implantlar aracılığıyla yenilenen protez dişler, doğal insan dişinin bütün fonksiyonlarını yerine getirebildiği gibi, sağlam bir ürün kullanıldığı zaman doğal dişe kıyasla çok daha dayanıklı olurlar. Dolayısıyla dental implant yapımında kullanılacak dental implant markaları dikkatle seçilmelidir. Biz de sizlere en güvenli ve kaliteli hizmeti verebilmek adına dünyanın en iyi dental implant markalarıyla çalışıyoruz.

Dentaurum Dental İmplant Açıklaması

Dentaurum 1886 yılından beri çeşitli alanlarda hizmet veren, Alman gelenekleri ile günümüze kadar başarısını sürdürmüş bir aile şirketidir. Bugün dünya çapında 130 ülkede temsilcilikleri bulunan bu firmanın dental implant alanındaki toplam tahmini değeri 70 milyon €’nun üzerinde.

            Geçmişten öğrendiğini geleceğe yansıtmayı hedefleyen Dentaurum Implants, implantoloji alanında yürüttüğü araştırma geliştirme çalışmalarını üç temel noktada sonuca erdirmeyi başarmış durumda. Bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ürünlerin ilki CITO mini®.

CITO mini® dental implantın sektöre getirdiği en büyük yenilik; rakiplerine kıyasla çok daha küçük olması ve bu sayede hızlı ve kolay biçimde uygulanabilmesi. Dental implant uygulaması yapılacak kemik dokunun diş hekimi tarafından yeterli bulunmaması durumunda genellikle greft gibi restoratif uygulamalarla kemik onarılmaya çalışılır. Bu ağrılı bir işlem olmasının yanı sıra implantın tamamlanmasını da bir hayli geciktirir. Bu gibi durumlarda kullanılmak üzere üretilen CITO mini® hem çap olarak hem de uzunluk olarak rakiplerine kıyasla çok daha küçük olması sebebiyle hastaları hem zamandan, hem ağrıdan hem de ekstra masraftan kurtarıyor.

Dentaurum Dental İmplant Özellikleri

TioLogic® Dentaurum Implants tarafından geliştirilen yeni nesil dental implantlara verilen isim. Bu sistem yılların getirdiği deneyim ve üstün Alman mühendisliği ile geliştirildiği için geleneksel yöntemlere kıyasla gözle görülür uygulama kolaylığı sağlıyor. Buna ek olarak yapılan klinik araştırmalar sonucunda operasyon sonrası iyileşme hızı ve kaynaşma başarısı konularında da ciddi adımlar atılmışa benziyor.

            Dentaurum Implants’ın patentli bir diğer teknolojisi ise Tiolox®. Bu dental implant sistemi de 3.5 mm ve 4.5 mm olmak üzere iki farklı çap ve 10, 12, 14 ve 16 mm olmak üzere 4 farklı uzunlukta kullanılabilen geliştirilmiş implantlar sunmaktadır. Üretiminde kullanılan özel Teknik ve alaşımlar sayesinde implantlar uygulama için optimize hale getirilmiştir.

            Siz de dünyanın en çok tercih edilen ve tüm diş hekimlerinin güvenini kazanmış kaliteli dental implant markalarıyla tedavi görmek istiyorsanız bizi tercih edin. AkvaDent Diş Kliniği olarak tecrübeli ve alanında uzman diş hekimi ekibimizle size hak ettiğiniz tedaviyi sunmaya hazırız. Hemen telefon numaralarımız veya Whatsapp destek hattımız aracılığıyla bizimle iletişime geçin veya hemen tedaviye başlamak için bizi ziyaret edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder

İmplant İletişim Tel Hattı

İmplant Whatsapp Hattı

İmplant Randevu