0850 303 74 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diş Fiyatları

18 Nisan 2019
2 kez görüntülendi
Diş Fiyatları

Türkiye’de sağlık, genel anlamda hiç de ucuz olmayan bir sektöre olarak anılabilir. Ağız ve diş sağlığı özelinde baktığınızda ise diş fiyatları konusunda durum genel sağlıktan pek de farklı değil. Bugün ülkemizde hemen herkesin dişlerinde doğal sebeplerden veya zamanın getirdiği yıpranmadan dolayı oluşan bazı problemler mevcut. Bu problemlere müdahale edilmesi ise kimi zaman diş fiyatları bakımından ciddi miktarlarla sonuçlanabiliyor. Özellikle harcanması gereken zaman, emek ve hammadde miktarının artmasıyla bahsi geçen diş fiyatları katlanarak artmaya devam ediyor.

            Diş fiyatları neleri kapsar? Ağız ve diş sağlığı çerçevesinde yapılan hemen her müdahale diş fiyatları kapsamında değerlendirilebilir. Bu müdahaleleri başlıca sıralamak gerekirse: Diş çekme, diş dolgusu, diş teli uygulaması, yoğun ağrı üzerine oluşan acil diş ihtiyacı, diş pansumanı, çene cerrahisi, diş kaplama, diş beyazlatma, protez diş, dental implant, pedodonti, porselen ve zirkonyum kaplama şeklinde özetlenebilir.

            Yapılacak müdahale ve sürdürülecek tedavi her ne olursa olsun, diş fiyatları pek çok farklı kriter göz önünde bulundurularak hesaplanabilir. Bu kriterlerden kısaca bahsetmek diş fiyatları konusunda daha fazla fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Diş fiyatları belirlenirken dikkate alınan bazı kriterler; Hastanın genel sağlık durumu, hastanın diş üzerine ihtiyaç ve talepleri, hastanın kalite bazında yaptığı tercihler, uygulanacak prosedürün basamakları ve gerektirdikleri, tedavi boyunca ihtiyaç duyulacak malzeme ve teknolojiler şeklinde özetlenebilir.

Güncel implant fiyatları için yazımızı inceleyebilirsiniz!.

            Yukarıda bahsi geçen tüm uygulamalar, çeşitli kriterler sonucu değerlendirildikten sonra Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirli diş fiyatları tarifelerine oturtulmuştur. Her bir hizmetin karşılığı olarak talep edilen ve ödenmesi gereken miktarlar aşağı yukarı bellidir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde hizmetlerini sürdürmekte olan özel ve genel tüm sağlık kurum ve kuruluşları bu diş fiyatları yönergesine uymakla yükümlüdür. Bu uygulama sayesinde diş fiyatları konusunda yaşanması mümkün tatsız sürprizlerin önüne geçmek ve hastalara daha tutarlı hizmet verebilmek amaçlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder

İmplant İletişim Tel Hattı

İmplant Whatsapp Hattı

İmplant Randevu