0850 303 74 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diş İmplantı

18 Nisan 2019
2 kez görüntülendi
Diş İmplantı

Diş implantı, insan vücudu ile uyumlu, eksik ya da düşmüş dişlerin yerine yapılan suni bir diş köküdür. Hastanın ağız içinde yaşadığı bir sıkıntından dolayı dişlerinde meydana gelen kayıplar durumunda tercih edilen tedavi, çene kemiğine yerleştirilen bir implant ile gerçekleştirilir. Uzun süreli kullanım sağlamak amacıyla dayanıklı materyalden üretilen diş implantı için en çok titanyum tercih edilir.

Her geçen gün diş implant tedavisi daha da kolaylaşmaktadır. Kemik gelişimini tamamlamış olan tüm bireylerin yaptırabileceği bu tedavi, tek ya da çoklu diş eksikliklerinde yapılır. Tedavi esnasında hasta acı ya da ağrı hissetmez. Yapılan lokal anestezi ile hasta uyuşturulup, diş implantı gerçekleştirilir. Eğer tedavi esnasında olağanüstü bir problemle karşılaşılmazsa, hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Fakat diş implant tedavisinin tamamen bitip, implantın kaynama süresi 2 aydan 6 aya kadar sürmektedir. İmplant kemiğe kaynadıktan sonra protez yerleştirilir ve ardından implant tedavisi tam anlamıyla tamamlanmış olur. Kullanılan ürünün kalitesi ve hastanın ağız bakımına verdiği öneme göre implantın süresi uzayıp kısalabilir. Burada önemli olan nokta, doktor kontrollerini atlamamak ve diş bakımını aksatmadan yapmaktır.

Diş İmplantı Yapılırken Şunlara Dikkat Edilmelidir:
  • Diş implantı yaptırmak için seçilecek cerrah büyük önem taşımaktadır. Yapılacak implantın kalitesi kadar seçilecek cerrah da yapılacak diş implantını büyük ölçüde etkileyecek. Yanlış yapılan bir diş implantı, kemik ve doku kayıpları gibi ciddi sorunlara sebep olabilir.
  • Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise, protezdir. İmplant başarılı bir şekilde yerleştirildikten sonra protezin yanlış konumlandırılması gibi problemler uzun vadede hastaya sıkıntı yaratacaktır.
  • Diş implantı yapılacak hastada çene kemiklerinin durumu ciddi önem taşır. Hastanın diş implantı yaptırdıktan sonra çene kemiğinde meydana gelen bir sıkıntı hem implantın kullanımını engelleyecek hem de hastada kalıcı ağız içi problemlerine sebebiyet verecektir. Bu sebeple kemik kalitesi çok önemlidir.
  • Son olarak, diş implantı takıldıktan sonra ağız içi hijyeni, hiç aksatmadan, sağlanmalıdır. Aksi taktirde implantın ömrü kısalacak ve başka diş kayıpları da ortaya çıkacaktır.

Diş implantı yapıldıktan sonra hasta gerekli bakımlarını yerine getirdiği taktirde implantta ne çürüme, ne koku, ne de hastaya sorun teşkil edecek bir risk meydana gelir. Estetik anlamda da istenilen görünüme olanak sağlayan diş implantı tedavisi, son zamanların en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder

İmplant İletişim Tel Hattı

İmplant Whatsapp Hattı

İmplant Randevu