0850 303 74 74
Sosyal Medya Hesaplarımız

İmplant Hastanesi

18 Nisan 2019
2 kez görüntülendi
İmplant Hastanesi

Günümüzde ağız ve diş sağlığı hastaneleri her yıl milyonlarca hasta tarafından ziyaret ediliyor. Diş hastanelerini ziyaret etme sebepleri arasında diş çekimi, acil müdahale ve pansuman, diş dolgusu, diş beyazlatma, diş teli uygulaması, diş estetiği gibi pek çok farklı tedavi ve müdahale sayılabilir. Bunlar arasında en yaygın olanlarından biri ise implant uygulaması ve dolayısıyla implant hastanesi.

            Dental implant nedir? İmplantlar bir sebeple dişini veya dişlerini kaybetmiş hastalar için uygulanan bir restoratif tedavi yöntemidir. Kaybedilen diş, uzman diş hekimi tarafından bir implant hastanesi ortamında yenilenir. Bu süreçte önce çekilen diş kökünün yerine titanyum alaşım vidalar yerleştirilir ve ardından protez diş bu implantın üzerine sabitlenir. Bu sayede hasta dişini tıpkı hiç kaybetmemiş gibi hem estetik hem de fonksiyonel açıdan sorunsuzca kullanmaya devam edebilir.

            Türkiye’de sağlık kuruluşları uzmanlaştıkları alanlara göre farklı isimlerle anılmaktadırlar. Diyaliz merkezleri, göğüs hastalıkları hastaneleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri ve özel diş hastaneleri bunlardan bazılarıdır. Buna ek olarak bu uzmanlıkların da alt dalları bulunmaktadır. Örneğin bir diş hastanesi implant konusunda uzmanlaşan diş hekimleri çalıştırarak implant hastanesi adını alabilir. Daha küçük bir hasta yelpazesine daha kapsamlı bir hizmet vadedebilmek için böyle bir girişimin önemli hatta şart olduğunu söyleyebiliriz.

            İmplant hastanesi olarak adlandırdığımız kurumlar hastalara implant uygulamasının her adımında gerekli hizmeti vermek üzere dizayn edilmişlerdir. Bu adımları sırasıyla özetlemek gerekirse: Hastanın ilk muayenesi, implant için gerekli ölçümlerin alınması, uygun implantın seçilmesi ve siparişi, diş protezi konusunda gerekli desteğin sağlanması, implant uygulamasının yapılması, implant uygulamasının iki seans süreceği durumlarda ilgili bölgeye geçici kaplama yapılması, operasyonun ardından takip ve iyileştirici etkenler gibi süreçlerin tamamı implant hastanesinin uzmanlaştığı noktalardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Sizi Arayıp Detaylı Bilgi
Vermemizi İstermisiniz?
Gönder
Online Randevu Formu
Randevu için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz
Mesaj Gönder

İmplant İletişim Tel Hattı

İmplant Whatsapp Hattı

İmplant Randevu